Čajař.cz

Oblíbili jste si kvalitní pravé sypané čaje? Poznejte ještě více z jejich krásy na našem webu. Vše o čajích pro čajomilce naleznete právě zde.

Jak na hubnutí pomocí pití zeleného čaje

Jednou z jeho nejznámějších vlastností je schopnost udržet v mysl ve střehu ve chvílích, kdy jedince obestírá únava. V nedávné době bylo poukázáno také na pozitivní vliv, který má zelný čaj, pokud jde o hubnutí. Chcete-li i vy zhubnout, co zkusit vynechat nejrůznější „kouzelné“ tobolky z lékárny a zkusit sáhnout po přírodním produktu, po zeleném čaji?

Celá věc je však poněkud složitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Skutečně nelze očekávat, že se přebytečného tuku zbavíte jen po vypití několika šálků zeleného čaje denně. Zázraky není možné chtít ani od zeleného čaje.

Vlastnosti zeleného čaje

Důležitou vlastností zeleného čaje je, že částečně dokáže potlačit chuť k jídlu. Děje se tak zejména díky jeho schopnosti zlepšit inzulínovou citlivost organismu. Tento čaj funguje také jako jakýsi startér procesu spalování tuků. Také přispívá k důležité součásti správně fungujícího metabolismu. Tou je schopnost zahřívání tuků, která výrazně napomáhá jejich odbourávání.

Naším úkolem není vynášet do nebes výsledky různých vědeckých výzkumů a studií, které prokázaly pozitivní vztah mezi pitím zeleného čaje a hubnutím. Spokojme se strohým konstatováním, že při zapojení správného a pravidelného cvičení se rozdíl v celkovém spalování tuků pohybuje v řádech desítek procent. Podle některých výzkumů se může dokonce jednat až o závratných 45 %. Jak tohoto úžasného efektu dosáhnout?

Není třeba čajem nějak šetřit, denně můžeme vypít i pět až osm šálků. Je však nutné se držet jednoduchého pravidla – pro každý šálek je nutné použít čerstvý čaj, vždy nový nálevový sáček nebo lžičku sypaného čaje. V opakovaných nálevech se totiž postupně ztrácí důležité účinné látky čaje, jde především o antioxidanty a katechiny.

Doporučuje se pít připravený nápoj horký nebo teplý, neboť jeho účinky na spalování tuků jsou při vyšší teplotě nejvýraznější.

Dozajista jsou mezi námi tací, kteří nebudou nadšeni z toho, že čaj bychom neměli sladit, ani dochucovat mlékem či smetanou. Cukr je jen zbytečným zdrojem kalorií a veškerá naše snaha o zhubnutí by přišla vniveč. Jde-li vám skutečně jen o chuť, můžeme doporučit drobné doslazení třtinovým cukrem, který je z dietologického hlediska přijatelnější. Mléku a smetaně se však vyhněte zcela, neboť tyto produkty na sebe vážou právě ty nejprospěšnější složky zeleného čaje.

Pijte pouze ověřený kvalitní zelený čaj

Je třeba upozornit, že požadovaných účinků na hubnutí dosáhneme pouze pitím pravého zeleného čaje. Účinné látky, jako jsou katechiny, totiž nenajdeme v nápojích, které zelený čaj obsahují, v potřebném množství a koncentraci. Pokud nastane situace, že nemůžete pít pravý zelený čaj, doporučujeme vybírat pouze ty nápoje, který mají deklarovaný vysoký obsah katechinů a tzv. EGCG.

Z nepřeberného množství zelených čajů můžeme doporučit například známý Gunpowder, Perlovou rosu, Lung Ching nebo Jarní spirálky. A nyní nezbývá nic jiného, než vám popřát dobrou chuť!