Čajař.cz

Oblíbili jste si kvalitní pravé sypané čaje? Poznejte ještě více z jejich krásy na našem webu. Vše o čajích pro čajomilce naleznete právě zde.

O čaji Lapacho

Jedná se o čaj bylinný, který se označuje také jako mok Inků. Svým původem sahá do Jižní Ameriky a v nedávné době je velice populární také v České republice.

Lapacho čaj se vyrábí z interní kůry dřeviny Lapacho. V té je obsaženo množství látek přispívajících organizmu člověka (minerály – Fe, Ca, K, Mn, Mg, K aj.).

Strom roste hlavně v oblasti Bolívie, Peru, Argentiny a Brazílie. Svým vzrůstem dosahuje výšky 15 – 20 metrů a skonává cca po 700 letech.

Jakou má tento čaj chuť? Popíjí se hlavě na upevnění organizmu a svou chutí vás patrně neokouzlí – tíživě zahořklá příchuť. Aby se uchovaly kladné vlivy, není vhodné nápoj nijak sladit – není možné si ho jakkoli zkvalitnit.

Čaj není vhodný pro děti a gravidní ženy. Jestli jste si zvolili pít čaj soustavně, je dobré si po 3 týdnech soustavného popíjení udělat 7 dní přestávku.

Příznivé účinky čaje Lapacho

Působení kůry Lapacho odhalili již jihoameričtí rudoši, kteří ho aplikovali jako léčivo na interní a externí záněty. Nejen, že čaj popíjeli, ale také chystali všelijaké obklady a lázně. V současnosti se Lapacho užívá na různá onemocnění cest dýchacích, bronchitidu, rinitidu, kašel, chronické záněty. Výborný efekt má také na záněty trávicí soustavy, záněty pokožky, bércové vředy apod.

Byl zjištěn také pozitivní vliv čaje na určité druhy buněk rakoviny. Projevuje se, že i zmírňuje šíření leukemie.

Příznivě působí také na jiné aspekty lidského organizmu. Aplikuje se například při diabetes, vliv na tvorbu hormonů, upevnění imunity, podpora hematopoézy (krvetvorba), tlumí migrény a neustávající bolesti. Příznivý dopad byl doložen také u sklerózy a Parkinsonovy choroby. Čistící kúry za pomoci čaje Lapacho odstraní z vašeho těla sedimentované jedovaté látky a riskantní kovy. Pití tohoto nápoje je proto doporučováno lidem po chemoterapii, obnově přetížených ledvin a jater a aplikuje se také k jiným detoxikačním procedurám.

Při enormním pití Lapacho čaje se mohou objevit negativní účinky – alergické popuzení dýchacích cest, zánět kůže, diarea (průjem), nevolnosti, zvracení.

Příprava čaje lapacho

Připravit si tento čaj není nic složitého. Na 1 litr Lapacho jsou potřeba 4 čajové lžičky Lapacho kůry. Zalévá se vařící vodou a poté se ponechá (i s kůrou) dalších 5 minut vařit. Následně se Lapacho 15 minut louhuje. Pro přípravu čaje lze použít různé nádoby. Nejpopulárnější jsou z keramiky nebo kovu. Vyvarujte se používání nádobí z aluminia!!!

Ideální je vypít nanejvýš 2 litry čaje /den.