Čajař.cz

Oblíbili jste si kvalitní pravé sypané čaje? Poznejte ještě více z jejich krásy na našem webu. Vše o čajích pro čajomilce naleznete právě zde.

Kotvičníkový čaj

Pokud jste ani vy ještě o tomto čaji neslyšeli, jste na správném místě. Představíme si jeho přípravu, ale také léčivé účinky, které jsou v čaji to nejpodstatnější.

Kotvičníkový čaj – příprava

Příprava tohoto čaje není nijak náročná, a tak to zvládne prakticky každý. Na jeden šálek čaje je nutné si připravit jednu polévkovou lžíci kotvičníkové natě, samozřejmě sušení. Zalijte vroucí vodou o obsahu asi 250 ml. Následně nechte louhovat asi 15 minut. Nať sceďte. Denně může člověk vypít maximálně 4 šálky. V žádném případě nepřekračujte denní doporučenou dávku. A kde vlastně tuto nať sehnat? Není to velký problém. Dá se poměrně snadno koupit balená. Pokud chcete koupit opravdu kvalitní nať, nekupujte tu mletou. Do mleté kotvičníkové nati se totiž přidává spousta dalších bylin, které již nemají takové účinky. Čaj by neměli pít těhotné, ani kojící ženy, a ani není vhodný pro děti do 18 let. Je to díky obsahu alkaloidů. Sušená nať musí být uchovávána na tmavém místě, suchém a nejlépe při pokojové teplotě. Vhodné místo pro uchování je ve skleněné nádobě s víkem.

Kotvičník – na co se používá

Kotvičníkový čaj není nijak běžně používaný, ale je stále populárnější. Hojně je využívaný mezi sportovci. Těm totiž pomáhá zlepšovat sportovní výkon, či podporuje růst svalové hmoty.

Na druhé straně se využívá ke zvýšení sexuálního apetitu. Dokonce je možné tento nápoj najít pod názvem rostlinná viagra. Je to díky obsahu přírodních saponinů, které dovedou v těle muže zvýšit hladinu testosteronu až o 30%. Toho hojně využívají muži starší 50 let.

Na druhou stranu má účinky i na ženy. U těch dovede zvednout hladinu estrogenu, díky čemuž lépe prožívají menopauzu. Kromě těchto skvostných účinků, dodává kotvičníkový čaj fyzickou i psychickou svěžest. Čaj můžete také pít při zánětlivých onemocnění močových cest.