Čajař.cz

Oblíbili jste si kvalitní pravé sypané čaje? Poznejte ještě více z jejich krásy na našem webu. Vše o čajích pro čajomilce naleznete právě zde.

Kontryhelový čaj

Spoledně si je přiblížíme, společně se správným postupem, jak tento čaj připravit. Je pravda, že jeho účinků využívají častěji ženy než muži, ale i tak si i pánové najdou to své.

Kontryhelový čaj – příprava

Asi nejsnadnějším způsobem, jak si kontryhelový čaj pořídit, je si ho koupit v supermarketu. Tento způsob ovšem moc nedoporučujeme. Stejně jako i ostatní bylinné čaje, tak i kontryhel si můžete sami nasbírat. Bylinky následně můžete využít ať už čerstvé nebo sušené. Na jeden 250 ml šálek budete potřebovat tři čajové lžičky sušeného kontryhelu. Bylinky zalijte vroucí vodou a nechte projít varem. Následné louhování trvá asi 20 minut. Poté sceďte. Denně byste neměli vypít více, než dva šálky.

Nyní se dostáváme k těm zmiňovaným ženám. Na podporu plodnosti se totiž často využívá právě kontryhelový čaj, který je připravován jak z kontryhelu, tak i směsi jiných bylinek. Na směs si teda připravte pět dílů kontryhelové nati, dva díly řebříčkové nati, dva díly šalvěje a ještě tinkturu ze jmelí. Směs dvou polévkových lžic zalijte asi půl litrem vroucí vody. Doba louhování je 15 – 20 minut. Poté sceďte a přidejte dvě kapky tinktury. Čaj můžete pít třikrát denně.

Kontryhel – pozitivní účinky

Chtěli bychom vyzdvihnout jednu nejvýznamnější schopnost kontryhelu, tak je to práce ovlivnění schopnosti ženy otěhotnět. Ženy, kterým se nedaří otěhotnět, mohou vyzkoušet kontryhelový čaj. Je možné, že právě tato bylina bude oním zázrakem, který pomůže ženě otěhotnět. Odvar z kontryhelu působí na stav dělohy. Hrozí ženě rizikový porod, měla by pít tento čaj pravidelně. Pokud je již žena těhotná, může čaj konzumovat od ukončeného třetího měsíce těhotenství. V prvních měsících se jinak moc nedoporučuje, stejně jako většina bylinných čajů. Po porodu může žena dále pokračovat v pití čaje. Doporučuje se jeho konzumace i kojícím ženám. Další nespornou výhodou, bohužel jen pro ženy, je, že zmírňuje menstruační bolesti. Kromě toho působí příznivě i při zánětech vaječníku nebo kvasinkových infekcích.