Čajař.cz

Oblíbili jste si kvalitní pravé sypané čaje? Poznejte ještě více z jejich krásy na našem webu. Vše o čajích pro čajomilce naleznete právě zde.

Vše o čaji z konopí

Konopný čaj ovšem patří mezi skutečné skvosty a je nutné o něm vědět co nejvíce. Pro ty, co tomuto čaji moc nevěří, máme jen ty nejlepší zprávy. Všechny blahodárné účinky, které čaj má, si můžete prostudovat na následujících řádcích, stejně tak se dozvíte, jak tento čaj připravit.

Konopný čaj – příprava

Nyní si představme, jak si tento zdravý prospěšný čaj připravit. Způsobů je hned několik. Konopné listy si můžete pořídit sušené. V tom případě dostanete čaj ve slabší variantě. Sušené listy o hmotnosti asi 1-3 g vložte do síta, a to zalijte 250 ml vroucí vodou. Dobou louhování je asi 2 minuty. Čaj je možné podle chuti dosladit, a to buď cukrem, nebo medem. Ale pozor. Pokud budete přidávat med, nechte čaj malinko vychladit. Med totiž nesmí být vystavován vysokým teplotám. Vystavíte-li med vysokým teplotám, ztratí většinu vitamínů a enzymů.

Zdál-li by se vám čaj příliš slabý, můžete si vyzkoušet i silnější variantu čaje. V tom případě ale budete muset přistoupit k trochu odlišnému způsobu přípravy. Připravte si asi 2g směsi palic a listů, a to v poměru 1:4. Dále si připravte jednu lžičku másla, cukr nebo med. Troubu si předehřejte na 100°C. Do pekáče dejte podrcené konopí a vložte na 10 minut do trouby. Po vytažení z trouby nasypte konopí do kovového hrnku, zalijte vodou, přidejte máslo a asi 15 minut povařte. Čaj přeceďte a dle chuti doslaďte cukrem nebo medem. Můžete ochutnat. Čaj, který neosladíte, můžete v lednici nechat ještě týden.

Konopný čaj – efekt na organismus

Konopný čaj vyvolává v mnoha lidech nedůvěru, aniž by jej vlastně ochutnali. Změn psychického stavu se lidé obávají, a vlastně ani neví, jaké účinky čaj má. Pokud vyzkoušíte první variantu, vůbec žádné obavy mít nemusíte. Kanabinoidy se ve vodě prakticky nerozpouští, tudíž v tom čaji nejsou téměř vůbec obsaženy. Pozor byste si ale měli dávat u druhého uvedeného způsobu přípravy. U tohoto způsobu se totiž mohou objevit omamné účinky. Užívá-li člověk jiné přípravky z konopí, čaj je dobrým doplňkem a aktivátorem látek. Blahodárné účinky na lidský organismus jsou potvrzeny, dále pomáhá proti bolení hlavy, migrény a pomáhá s nespavostí. Látky skvěle působí na podporu imunitního systému.