Čajař.cz

Oblíbili jste si kvalitní pravé sypané čaje? Poznejte ještě více z jejich krásy na našem webu. Vše o čajích pro čajomilce naleznete právě zde.

Jak skladovat čaj

Znáte řádný způsob uchovávání čaje? Pokus chcete zachovat veškeré hodnoty čaje, je náležité uložení nezbytností. Zároveň to není snadná záležitost, neboť čaj je predisponovaný k přebírání aroma.

Skladování čaje

Zásadní je čaj správě uchovávat nikoli jen doma nebo ve skladišti, ale i při převozu a zpeněžení. Pokud byznysmeni nebo vy sami nevěnujete patřičnou péči uchovávání čaje, dojde ke zvětrání a bude znehodnocen. To se nesmí stát.

Co je pro nejpodstatnější pro uchování čaje? Zejména je potřeba odvrátit přímý vliv světelné záře, vlhkosti a vysoké teplotě. Temperatura se má pohybovat do 20°C. Každý druh čaje je nutné uchovávat separovaně. V obrácené situaci může nastat promíchání vůní a z předešlého čaje nezůstane téměř nic.

Uchováváte-li čaj ve větším množství, je vhodné mít společně co největší kvantum čaj 1 druhu – utvoření svého originálního lokálního klima (mikroklima) a tím pádem setrvá po dlouhou dobu.

Na delší období nejsou pro uskladnění čaje ideální pytlíky z papíru. Jestli je využíváte, potom jen společně s dózami dobré kvality. Pro dlouholeté skladování čaje se uplatňují i všelijaká vakuová balení, přepravky s aluminiovou fóĺií, apod.

Skladování čaje v domácnosti

Obvykle si sypaná čaj donesete do domácnosti v papírových pytlících. Doma ho ukládejte do tmavého suchého prostoru, které je daleko od dalších nezbytností do kuchyně. Nepochybně není vhodné ho umístit poblíž přísad a jiných voňavých látek – čaj přejme jejich aroma a ztrácí svou jedinečnost. Dobré je doma čaj z papírového pytlíku přesypat (ideálně) do krabičky z plechu.

Dostát všech instrukcí řádného uchovávání čaje není snadné, jak by se mohlo z počátku jevit. Jestli se vám to ale podaří, prémií pro vás bude čaj, který si své hodnoty uchová i pár let.