Čajař.cz

Oblíbili jste si kvalitní pravé sypané čaje? Poznejte ještě více z jejich krásy na našem webu. Vše o čajích pro čajomilce naleznete právě zde.

Yogi čaj - tzv. bílý indický kořeněný čaj

Yogi čaj se také někdy označuje jako indický bílý čaj. Jde o směsici černého čaje a koření (skořice, fenykl, hřebíček, zázvor, bílý pepř a pomerančová kůra). Milovanými ingrediencemi jsou i koriandr, kakao, cikorka nebo anýz.

Pozitivní účinky Yogi čaje

Yogi čaj má pozitivní vliv nikoli jen díky čaji, ale také směsicí kořenících přísad (ideální k zahřátí organizmu). Svými účinky prospívá při kašli, nachlazení, bolesti v krku a jiné projevy influenzy (chřipka). Všeobecně povzbuzuje imunitní systém a má protibakteriální efekt. Včetně toho tak příznivě ovlivňuje trávící soustavu, vylučování a pročišťuje krev.

Je prokázán také blahodárný efekt na nevolnost, vyčerpání, bolesti hlavy – přispívá k činnosti mozku.

Čaj se vyznačuje sladkým aroma a chutí – krásně se uklidníte. Přibrzděte životní rychlost a radujte se z bytí nad šálkem lahodného nápoje.

Nedoporučuje se čaj servírovat dětem a gravidním ženám (může nastat předčasný partus) – pro obsažené koření. Čaj není vhodný také pro osoby s onemocněním plic, srdce nebo žlučníku.

Příprava Yogi čaje

Rádi byste si připravili čaj Yogi? Přiveďte k varu 700 ml vody, do které poté přisypete 2 čajové lžičky směsici bylinek a 4 lžičky sypaného černého čaje (ideální cejlonský nebo indický Ásám).

Přidáme 2 polévkové lžíce cukru a takto nachystaný čaj povaříme 2 minuty.

Následně přilijeme mléko – 300 ml. Opět malý okamžik vaříme a po vypěnění mléka odstavíme hrnec.

Přecedíme čaj a servírujeme. Nejlepší je ho popíjet ještě horký – studený není příliš chutný.